• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

YALIMKAYA VE ÇEVRE KÖYLERİ KÜLTÜR VE SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİ

OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI İLANI

Dernek Yönetim Kurulunun 30.11.2023 tarih ve 12 No.lu Kararı gereği “OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI” nın aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 17.12.2023 Pazar günü saat 12.00 de, Çankaya Mahallesi Kıbrıs Caddesi No 15 Odunpazarı/Eskişehir adresindeki “İlk Adım Düğün Salonu2” de yapılmasına yeterli çoğunluk sağlanamadığı taktirde aynı gün aynı yerde saat 15.00 de yapılacaktır. Bütün üyelerimizin katılımı rica olunur. 01.12.2023

Cihan TAKTEKİN

Yönetim Kurulu Adına Başkan

GÜNDEM MADDELERİ

1-Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

2-Yoklama

3-Divan Teşekkülü

4- Gündeme Eklenecek Maddelerin Görüşülmesi

5-Yönetim Kurulu Başkanının Konuşması

6-Yönetim ve Denetim Kurulu Raporlarının Okunması ve İbrası

7-Tahmini Bütçenin Okunması ve Oylanması

8-Yeni Yönetim ve Denetim Kurullarının Seçilmesi

9-Dilek ve Temenniler

10-Kapanış


DİKKAT
07 TEMMUZ 2022 PERŞEMBE AKŞAMI SAAT 18.00 DE İLK ADIM DÜĞÜN SALONUNDA
Mesleki Eğitim ve LGS tercihleri hakkında 
Dernek Başkanımız Cihan Taktekin (Baksan Mes.Eğt.Mzk.Müdürü) ve Türk Telekom Mes Tek .Anadolu Lisesi Müdürü Hulusi ŞENTÜRK
Bilgilendirme toplantısı yapacaktır.
İsteyen tüm hemşehrilerimiz davetlidir.
Saygılarımızla

Yönetim Kurulu
YALIMKAYAÇEVRE KÖYLERİ KÜLTÜR VE SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİ  OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

 

Derneğimizin 3. Olağan Genel Kurulu “İlkadım düğün salonu” Emek mah.Atasoy sok No:29 Odunpazarı/Eskişehir(kapalı Pazar yanı) adresinde 21.Mart Pazar günü saat 13.00 de  aşağıdaki gündemle yapılacaktır. Çoğunluk sağlanmadığı takdirde ikinci toplantı 1 hafta sonra 28.Mart 2021 Pazar günü saat 13 de aynı gündemi le  çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.

Üyelerimize duyurulur. 03.03.2021

 

YÖNETİM KURULU ADINA

 BAŞKAN

BAYRAM YUMRUKAYA

 

 

GÜNDEM

1- Açılış, Saygı duruşu, istiklal marşı.

2- Divanın teşekkülü

3- Gündeme ilave edilecek maddelerin görüşülmesi.

4- Yönetim Kurulu faaliyet ve  Denetim kurulu  raporu  okunması ve müzakeresi

5-Yönetim ve  Denetim kurullarının ayrı ayrı  ibrası

6- Tahmini bütçenin okunması ve oylanması

7- Yeni Yönetim ve Denetim kurulu üyelerinin yedekleri ile birlikte  seçimi.

8- Dilek ve Temenniler

9- Kapanış


Geleneksel 6.Çatacık Pikniğimizde buluşmak dileğiyle...

Tüm dostlarımıza hemşerilerimize sevgi ve selamlar

Cihan TAKTEKİN

Dernek Başkanı


Eskişehir Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
DERNEĞİMİZİN YOL HARİTASI VE VEDA YAZIM

 

DERNEĞİMİZİN YOL HARİTASI VE VEDA YAZIM

Sevgili üye ve hemşehrilerim, bu gün derneğimizin yapmış olduğu çalışmalara kısaca değinip, gelecekte neler yapılması ile ilgili düşüncelerimi paylaşmak istedim.

 

2014 Yılında yüksek bir motivasyonla kurulan  derneğimizin tüm çalışmalari içinde bizzat bulundum. Başlangıçta bu motivasyon ilerisi için büyük umut olsa da derneğin yapacağı faaliyetler ile öne çıkması için yaptığımız çalışmalara sınırlı sayıda üyenin destek olması bizlerin motivasyonunu asla düşürmedi. Bu amaçla hızlı bir şekilde derneğimizin tanıtım çalışmalarını ön plana çıkarmayı hedefledik. Bu kapsamda Çatacık kır piknikleri düzenlemeye karar verdik. İlk yıl sadece kendi aramızda düzenlediğimizin 1.çatacık pikniği ilk olması bakımından çok önemli idi, bu piknikde eksiklerimizi görüp bundan sonrakileri daha iyi yapmanın düşüncesi içinde olduk. 2. Çatacık pikniğimizde biraz daha yol alarak millet vekilleri ve belediye başkanlarının katılımını sağlayıp, yöremize has “karakucak güreşleri” başlatacağımızı, “saz kursları” açacağımızı,  “yerel sanatçılara” destek projemiz “öğrencilere burs” imkanı sağlama projemiz ile  kamu oyunun yerel basın ve medyanın   ilk dikkatlerini çektik. Gerek gazete ve televizyonlarda etkinliğimize ver verildi. Ancak bu projelerimizi bazı sebeblerden ötürü gerçekleştirme imkanı bulamadık.

 

3,4, 5. Çatacık pikniklerimiz çok daha geniş katılım ile çoşku içinde gerçekleşti. Yine Ulusal düzeyde ve yerel sanatçılarımızın katılımı, bir çok üst düzey siyasetçi ve belediye başkanı ve devlet erkanının  katılımı ile unutulmayacak bir organizasyon ile artık “Festival”  kimliğine büründü. Hedeflediğimiz derneğimizin ve yöremizin tanıtımını en üst düzeyde gerçekleşmiş oldu.

 

Derneğimizin misyonu sadece Çatacık piknikleri ile kalmadı. Yöremize emeği geçenler insanlar için İlkadım düğün salonunda yemekli “Anma gecesi” gecesi ve yerel yönetimlere aday arkadaşlarımızın tanıtımını gerçekleştirdik. Anma gecemize çok üst düzey katılımlar olması nedeni yore ilgili “Kırsal Kalkınma” ve “Kırsal Truzim” projelerimizi anlatma fırsatı bulduk.Bir derneğin Kırsal kalkınma Kırsal truzim projeleri açıklaması Eskişehirde bir ilk idi. O gün açıkladığımız projelerin önemi bu gün covid-19 pandemi koşullarında ne kadar önemli olduğu anlaşıldı.Tüm Türkiye Kırsal kalkınmadan bahsetmeye başladı.

 

Derneğimiz yöremizde yetişen “endemik bitkiler” e(dünyada sadece yöremizde yetişen bitkiler) dikkat çekmek için Osmangazi Üniversitesi ile ortak Espark yanındaki kültür evinde  “Endemik bitkiler Fotoğraf Sergisi” açtı. 3 gün süresinde sergiyi Eskişehir kamuyoyu hayranlıkla gezdi.

 

Yapmış olduğumuz tüm çatacık pikniklerde (5 kez), anma gecesini, fotoğraf sergisi ile ilgili olarak derneğimizin kasasından 1 kuruş harcama yapmadan gerçekleştirdik. Tüm masraflarımız kişisel girişimlerimiz ile iş insanı sanayicilerimiz, Kooperatif Başkanı Yaşar Ol  ve Başta Büyükşehir, Odunpazarı,Tepebaşı, Alpu,Beylikova ve Mihallıççık belediyelerinin destekleri ile gerçekleştirdik.

 

Yöremizin tanıtım faaliyetleri en üst düzeyde tamamladıktan sonra, sıra “Kırsal Kalkınma” ve “Kırsal Truzim” projelerini hayata geçirmeye gelmişti. Bunun için birlik beraberliğimi kurumsal olarak pekiştirmek adına “Yalımkaya Çevre Köyleri  Danışma Konseyi” ni kurduk. Konsey seçilmiş muhtar, azalar, Kalkınma kooperatifi seçilmişleri, dernek seçilmişleri ve her zaman maddi manavi yanımızda olan yöremiz iş adamlarından oluşmakta idi.

 

Konsey bu projeleri hayata geçirmek için; Eskişehir Millet Vekilleri, Belediye Başkanları ve kamudaki üst düzey yöneticilere ziyaretler gerçekleştirdi. Anlattığımız projeler taktir ve ilgiyle karşılandı ve tamamından uygulamaya geçilmesi konuda tam destek sözleri aldık. Kooperatif Başkanı Yaşar Ol’ un destekleri ile bir çok proje yazımı ve  incelemesi yaparak döküman haline getirdik. En büyük hedefimiz  Yöremize kalıcı hizmetler bırakmaktı...

 

 Bizler Tüm bu hazırlıların içinde iken, ne yazık ki  tüm dünyayı ve ülkemizi saran Covid-19 pandemi süreci başladı. Çünkü hayata geçirmek istediğimiz projeler daha öncede dernek sitemizde yayınladığım yazılarda da (https://www.yalimkaya-cevrekoyleri.com/Makale/29/20), (https://www.yalimkaya-cevrekoyleri.com/Makale/30/20) belirtiğim üzere, Dernek, muhtarlık ve Kalkınma Koopratifi işbirliği ile  yöre insanımızın ekonomisini iyileştirecek onlara gelir getirici projeler yapmaktı, ancak  koşullar şimdilik ne yazık ki  buna imkan vermiyor. Bu nedenle Derneğimizin yönetim anlamında yeni sürece girmesi gerektini ve yöremiz insanı ile 24 saat iç içe olan ve  genç arkadaşlarımızın da içinde bulunduğu yeni bir yönetim kurulunun oluşması için, çok önceden aldığım karar doğrultusunda ve başka alanlara çalışma yapacağımdan ötürü BAŞKANLIK GÖREVİNİ BIRAKMA KARARI ALDIM..

 

Yeni yönetim kuruluna her türlü desteği ve katkıyı vermeye her zaman hazırım. Bizler çok önemli adımlar atmış olduk, yeni seçilecek yönetim için de bir anlamda bu yazı “yol haritası”dır. Kurmuş olduğunuz Derneğimizin resmi internet sitesi, youtube kanalı ve facebook hesapları vardır.Düğün ve cenaze duyuruları için anında haberleşmek için  mesaj sistemimiz ve dernek demirbaşına kayıtlı akıllı telefonumuz vardır. Kısaca görev yapmak için her türlü alt yapı ve bilgi birikimi mevcuttur.

 

Ayrıca Hemşehrilerimizin düğün duyurularını sürekli güncel tutarak duyurduk. Aynı şekilde cenaze duyurularını, ambulans-otobüs ihtiyaçlarını karşıladık. Bu işleri yaparken dernek üyesi olup olmadığına bakmadık.

 

Sizlere bu yazı ile veda ederken, yaptığımız çalışmaların değeri bilip bizi takdir eden, üye ve hemşehrilerimize teşekkür ederim. Yeni seçilecek arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim..

Sevgi ve saygılarımla. Bayram Yumrukaya.18.Mart 2021Bayram Yumrukaya
Okunma Sayısı: 1744


3.215.16.238
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
Bayram Yumrukaya

Yaşar Ol

Bayram Yumrukaya

Yüksel Bayar

Paşa Cıbır

Yaşar Ol

Yüksel Bayar

Bayram Yumrukaya

Bayram Yumrukaya

Cihan Taktekin

Prof.Dr. Ersin Yücel

Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız

Yalımkaya Çevre Köyleri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top