• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

YALIMKAYA VE ÇEVRE KÖYLERİ KÜLTÜR VE SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİ

OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI İLANI

Dernek Yönetim Kurulunun 30.11.2023 tarih ve 12 No.lu Kararı gereği “OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI” nın aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere 17.12.2023 Pazar günü saat 12.00 de, Çankaya Mahallesi Kıbrıs Caddesi No 15 Odunpazarı/Eskişehir adresindeki “İlk Adım Düğün Salonu2” de yapılmasına yeterli çoğunluk sağlanamadığı taktirde aynı gün aynı yerde saat 15.00 de yapılacaktır. Bütün üyelerimizin katılımı rica olunur. 01.12.2023

Cihan TAKTEKİN

Yönetim Kurulu Adına Başkan

GÜNDEM MADDELERİ

1-Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

2-Yoklama

3-Divan Teşekkülü

4- Gündeme Eklenecek Maddelerin Görüşülmesi

5-Yönetim Kurulu Başkanının Konuşması

6-Yönetim ve Denetim Kurulu Raporlarının Okunması ve İbrası

7-Tahmini Bütçenin Okunması ve Oylanması

8-Yeni Yönetim ve Denetim Kurullarının Seçilmesi

9-Dilek ve Temenniler

10-Kapanış


DİKKAT
07 TEMMUZ 2022 PERŞEMBE AKŞAMI SAAT 18.00 DE İLK ADIM DÜĞÜN SALONUNDA
Mesleki Eğitim ve LGS tercihleri hakkında 
Dernek Başkanımız Cihan Taktekin (Baksan Mes.Eğt.Mzk.Müdürü) ve Türk Telekom Mes Tek .Anadolu Lisesi Müdürü Hulusi ŞENTÜRK
Bilgilendirme toplantısı yapacaktır.
İsteyen tüm hemşehrilerimiz davetlidir.
Saygılarımızla

Yönetim Kurulu
YALIMKAYAÇEVRE KÖYLERİ KÜLTÜR VE SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİ  OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

 

Derneğimizin 3. Olağan Genel Kurulu “İlkadım düğün salonu” Emek mah.Atasoy sok No:29 Odunpazarı/Eskişehir(kapalı Pazar yanı) adresinde 21.Mart Pazar günü saat 13.00 de  aşağıdaki gündemle yapılacaktır. Çoğunluk sağlanmadığı takdirde ikinci toplantı 1 hafta sonra 28.Mart 2021 Pazar günü saat 13 de aynı gündemi le  çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.

Üyelerimize duyurulur. 03.03.2021

 

YÖNETİM KURULU ADINA

 BAŞKAN

BAYRAM YUMRUKAYA

 

 

GÜNDEM

1- Açılış, Saygı duruşu, istiklal marşı.

2- Divanın teşekkülü

3- Gündeme ilave edilecek maddelerin görüşülmesi.

4- Yönetim Kurulu faaliyet ve  Denetim kurulu  raporu  okunması ve müzakeresi

5-Yönetim ve  Denetim kurullarının ayrı ayrı  ibrası

6- Tahmini bütçenin okunması ve oylanması

7- Yeni Yönetim ve Denetim kurulu üyelerinin yedekleri ile birlikte  seçimi.

8- Dilek ve Temenniler

9- Kapanış


Geleneksel 6.Çatacık Pikniğimizde buluşmak dileğiyle...

Tüm dostlarımıza hemşerilerimize sevgi ve selamlar

Cihan TAKTEKİN

Dernek Başkanı


Eskişehir Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 0   0
EURO 0   0
       
Özlü Sözler
Yanlış bildiğin yolda; hеrkеslе yürüyеcеğinе, doğru bildiğin yolda; tеk başına yürü…
EĞİTİME DAİR..

                                                       EĞİTİME DAİR..

             İnsan oğlu doğumundan itibaren eğitim almaya başlar ve ömrünün sonuna kadar devam eder.  Dünyaya gözümüzü açtığımızda davranışlarımızın oluşmasını, ihtiyaçlarımızı nasıl karşılayacağımızı, emeklemeyi, yürümeyi, konuşmayı ve nasıl karnımızı nasıl doyuracağımızı  ailemizden öğreniriz.

             Eğitim ilk önce ailede başlar. Aile içinde gösterilen tavırlar, konuşmalar, davranışlar ve yapılanlar her çocuğa bir şeyler öğretir. Çocuğun kişilik yapısının oluşmasında aile oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Çocuk okul çağına geldiğinde eğitim almaya eğitim kurumlarında devam eder.   Aldığımız eğitimler ile beraber  hayat, insanlar, doğa, canlılar, din, dil, bilim, matematik  ve çeşitli faaliyetler ile ilgili bir çok bilgi sahibi oluruz.

             Her kişi  eğitim aldıkca kendini geliştirmeye başlar ve geleceğini bu eğitimlere göre şekillendirir. Geleceğin iyi olması için alınan eğitimin nitelikli olması önemlidir. İnsan iş hayatına atıldığında da eğitim ve öğrenmeye devam eder. Hayatımızda eğitimin olmadığı bir alan yoktur.

             Gerekli ve yeterli eğitim alındığında yapılamayacak hiç bir şey yoktur. Hiç bir şey eğitimin etki   alanının dışında değildir.

             Bir düşünür (Aristoteles) “Eğitimin kökleri acı, meyveleri tatlıdır.” Demektedir. Düşünürün dediği gibi eğitim almak çok kolay bir iş değildir. Bir çocuğun ilkokuldan başlayarak yüksek öğrenimini bitirene  kadar geçen süreçte mutlaka hem kendisi hemde ailesi için bir çok maddi manevi zorluklar vardır.  Yılmadan mücadele etmek, pes etmemek, zorluklardan tecrübe edinmek gerekir.  Zira çekilen zorluklar, sıkıntılar ve bunlardan çıkmaya çalışırken yapılan mücadele kişiyi olgunlaştırmaktadır.

           Kişi aldığı  eğitimlerin sonucu hedefine ulaştığında; kendisine, ailesine, çevresine, vatanına ve milletine daha faydalı olacak hale gelmektedir.  Artık diktiği ağaçlar meyve verecektir.

          İnsan örgün eğitim kurumlarından aldığı eğitimlerin bitmesi ve mesleğe başlaması eğitiminin bittiği anlamına gelmemektedir. Meslek hayatı süresince de kendini geliştirmesi ve kendini gerçekleştirmesi için eğitim almaya devam etmelidir. Günümüzde yaşam standartları, teknoloji, dünya görüşü, iletişim şartları sürekli gelişmektedir. Kısa bir zaman dilimi öncesi manyetolu telefonları kullanırken artık dünya cebimize girmiştir. Bilgiye ulaşmak cep telefonumuza ulaşmak kadar kolay olmuştur. İnsanoğlunun çağa ayak uydurabilmesi için; sürekli gelişmeleri takip edip, öğrenmek için eğitimlerine devam etmesi gerekir. Gelişmelerin gerisinde kalındığında toplum içinde  aciz duruma düşülmektedir.   Cervantes, “ İnsan eğitimle doğmaz; ama eğitimle yaşar “ demekle bunu kastetmektedir.

           Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk; “En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur.” Demektedir. Bir Milletin bireylerinin  iyi eğitimlerden geçirilerek yetiştirilmesi milletin yükselmesini gelişmesini sağlayarak o milleti çağın gerisinde bırakmayacaktır. Günümüzde bu durumun örneklerini görmekteyiz. Artık teknolojide, ekonomide ve enerjide  ne kadar güçlü iseniz dünya devletleri arasında güçlü ve söz sahibisiniz demektir.

           B.Franklin; “ Eğitilmemiş deha, işlenmemiş gümüşe benzer.” demektedir.  Ülkemiz de çok özel yeteneklere sahip olan insanlar vardır. Ancak, onlara ulaşılamadığı ve gerekli eğitimleri alamadıkları için yok olup gitmişlerdir.  Araştırmalar yaparak bu insanları ortaya çıkarmak ve ilgi alanlarında eğitimler vererek onları yetiştirmek,  Ülkemizi  kültür sanat ve diğer alanlarda daha başarılı olmasını, insanların birbirleriyle kaynaşmasını ve toplum barışının daha da güçlenmesini sağlayacaktır.

        Bütün insanlarımızın istedikleri, hedefledikleri ve hayal kurdukları  eğitimleri alabilmeleri arzusuyla.....

 

                                                                                                      Cihan TAKTEKİN

                                                                                                        Teknik ÖğretmenCihan Taktekin
Okunma Sayısı: 1150


34.204.198.73
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Aidat Borcu Sorgulama
Köşe Yazıları
Bayram Yumrukaya

Yaşar Ol

Bayram Yumrukaya

Yüksel Bayar

Paşa Cıbır

Yaşar Ol

Yüksel Bayar

Bayram Yumrukaya

Bayram Yumrukaya

Cihan Taktekin

Prof.Dr. Ersin Yücel

Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız

Yalımkaya Çevre Köyleri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top